10 причин, щоб відпочити на Кубі

Куба

На Кубу треба летіти тоді, коли в Україні починає пролітати перший сніг. Цей період, як правило, припадає на середину листопада.

Туристичний сезон на спекотному південному острові, що омивається водами Атлантичного океану, Карибського моря та Мексиканської затоки, починається саме в цей час. Чому варто провести там свою відпустку?

Просто та безпечно. Через пандемію коронавірусу багатьом українцям довелося відпочивати вдома, але бажаючим можна полетіти на Кубу. З 15 листопада 2021 року такі подорожі стали простішими: туристи, які пройшли вакцинацію проти коронавірусу будь-яким із препаратів, можуть не робити ПЛР-тест для в’їзду та перебування на Острові Свободи, проте вам слід перевірити актуальність інформації на сайті українського МЗС.

До речі, в готелях, як і раніше, чергують медичні бригади, але, на думку влади Куби, епідеміологічна обстановка в країні значно покращилася. Насамперед це пов’язано з тим, що 80% населення Острова Свободи пройшло повний етап вакцинації. Нагадаємо, що Куба випустила 5 власних вакцин проти коронавірусу і вони вже встигли довести свою ефективність. Наприклад, вакцина Abdala, яку розробили в Центрі генної інженерії та біотехнологій Куби, показала стовідсоткову результативність у третій фазі випробувань.

Сонячно і тепло. Приїжджати на Кубу можна протягом усього року. Середня температура повітря тут +26 °С, а води – +25 °С. Сезон дощів починається у травні та триває до жовтня. З листопада та до кінця квітня тут переважно сонячно та сухо.

Красиво та чисто. Кубинські пляжі всипані білим м’яким піском, яким дуже приємно ходити босоніж. Води, що омивають узбережжя, настільки прозорі, що можна спостерігати за рибами та іншими морськими мешканцями, не замовляючи дайвінг-тур. Природа Куби також різноманітна і мальовнича: по всьому периметру острова ростуть королівські пальми, а пагорби вкриті тропічними лісами, в яких ллються водоспади.

Дико та вільно. Куба оточена водами Атлантичного океану, Мексиканської затоки та Карибського моря. Крім білого коралового піску, тут можна знайти пляжі із золотим, сірим і навіть чорним піском. Багато місць абсолютно дикі: поряд немає готелів та інфраструктури, а це означає, що й туристів небагато. Ідеально для тих, хто шукає на відпочинку спокою та усамітнення.

Цікаво та захоплююче. Ті, хто не можуть уявити свою відпустку без екскурсійної складової, теж залишаться задоволеними поїздкою на Кубу. Найпопулярніший тур – подорож до Гавани, столиці Кубинської Республіки. Тут можна погуляти площею, заснованою в XVI столітті, відвідати Капітолій, побачити головний символ міста — фортецю Ель-Морро, яку в 1589 році місцеві жителі збудували для захисту від британського флоту, — сходити до музею Ернеста Хемінгуея та заглянути до Національного музею образотворчих мистецтв.

Фортеця Ель-Морро
Фортеця Ель-Морро, Куба

Гучно і весело. Кубинці люблять музику та танці. Приїхати на Кубу і не станцювати з місцевими жителями сальсу, румбу, ча-ча-ча, тимбу та реггетон означає не перейнятися атмосферою острова. Танцмайданчики тут заповнені вранці та ввечері, так що мандрівники можуть вибрати будь-який час для цієї розваги.

Смачно та солодко. Гастротуристи приємно здивуються різноманітності страв, які подають на Кубі. Крім свіжих екзотичних фруктів, тут обов’язково потрібно спробувати аррозон кон полло (рис з куркою в соусі з перцю, пива та гороху) та аджіако (тушковане м’ясо з кукурудзою, солодкою картоплею, часником, бананами та томатами). І обов’язково — кубинська кава, темне еспресо з цукром.

Аррозон кон полло
Популярна на Кубі страва – Аррозон кон полло

Незвичайно та дивно. На дорогах острова можна побачити раритетні «Бьюїки», «Волги» та «ЗіЛи». І навіть покататися у ретромобілі. Їх тут багато і вони їздять містом навіть як звичайні таксі.

Ексклюзивно та яскраво. Найменші птахи у світі живуть саме на Кубі. Крихітні колібрі-бджілки не тільки літають у межах тропічних лісів, але й почуваються вільно на всьому острові, так що поспостерігати за ними цілком реально навіть на території готелю.

Відкрито та цікаво. Спілкуватися з гостями острова місцеві мешканці люблять так само, як і танцювати. Єдиний нюанс – для глибокої бесіди турист повинен добре говорити іспанською мовою. Але для того, щоб перекинутися парою слів з кубинцями та подякувати їм за привітний прийом, вистачить і базової англійської.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *