Десять популярних арабських слів та фраз для туристів у Єгипті

Десять популярних арабських слів та фраз для туристів у Єгипті

Якщо ви зібралися до Єгипту, то вам буде корисно дізнатися, що означають деякі слова та фрази, які ви почуєте від місцевих жителів.

1. Сахаб Ель-Хейр – “Доброго ранку”
Так само як ви використовуєте фразу “Доброго ранку” кожен день для своєї сім’ї, друзів і родичів, так й у Єгипті ви можете сказати “Сабах Ель-Хейр”. Це фраза, яку можна використовувати у кафе, ресторанах, у таксі, звертатися до гідів, адміністраторів, щоб привітати їх.
Ви можете сказати це з посмішкою та бути впевненими, що отримаєте найкраще ставлення до себе. Відповіддю на це вітання є “Сахаб Ель-Нор” або “Сабах Ель-Хейр”.

2. Шукран – “Дякую”
Дуже важливо подякувати будь-кому, хто пропонує вам допомогу. Основний спосіб висловити подяку арабською мовою – це сказати “Шукран”, що має те саме значення, що й “дякую”. Відповідь на “Шукран” – “Афван”, що в перекладі означає “Ласкаво просимо”.

3. Ас-Салам Алайком – “Світ тобі”
Якщо ви увійшли до закритого місця або збираєтеся з кимось зустрітися, головне вітання тут – це “Аль-Салам Алайком”, що означає “привіт, мир вам”. Його можна скоротити до “Салам”. Якщо ви хочете розпочати розмову з будь-яким місцевим жителем, ви повинні використовувати це вітання, і звичайна відповідь на нього – “Ал- Салам Алайком У Рахмет Аллах У Баракато”, що означає “Світ і тобі”.

4. За Шаа Аллаху – “Бог воля”
Це вираз переважно використовується арабами, коли вони хочуть отримати щось від Аллаха і моляться про це. Якщо хтось чогось чекає від вас, і вам просто потрібно, щоб він почекав, ви також можете використати той самий вираз. У відповідь ви маєте почути – “По Шаа Аллаху”.

5. Хабібі – “Моє кохання”
Єгиптяни зазвичай добрі, і вони завжди спілкуються з іноземцями в приязній манері, тому не дивуйтеся, коли ви вперше зустрінете когось, хто каже вам “Хабібі або Хабібті”, що означає “Моє кохання”, і це вираз в основному використовується, щоб показати глибоку прихильність до інших. Ви почуєтте, як матері кажуть це своїм дітям, друзі використовують його між собою, а місцеві жителі кажуть це гостям Єгипту, розмовляючи з ними.

6. Лазез – “Смачно”
Ви можете сказати це слово після того, як скуштували єгипетську їжу, яка вам сподобалася. Єгипетська кулінарія відома своїм особливим смаком і визначними типами страв, і, перебуваючи в Єгипті, вам обов’язково варто скуштувати деякі з цих єгипетських страв, таких як Молохія, боби Фава, Таамія, Махші, Кебаб, Кофта, морепродукти, Хававши, Кошарі та багато інших десертів. Якщо ви спробували щось і знайшли це чудовим, ви можете просто сказати “Лазез”.

7. Саедні Мін Фадлек – “Допоможи мені”
Щоразу, коли ви потрапляєте в біду і вам обов’язково потрібно звернутися за допомогою до інших, ви повинні вимовити слово “Саедні Мін Фадлек”, що означає “допоможіть мені, будь ласка”, і ви побачите, що багато місцевих жителів обов’язково звернуть на це увагу і допоможуть вам.

8. Аайєз Ашрап Майя – “Хочу води”
Якщо ви захотіли пити під час туру Єгиптом і хочете знайти найближчий магазин, де продаються пляшки з водою, вам просто потрібно сказати “Аайез Ашрап Майя”.

9. Ялла – “Давай, поїхали”
Якщо ви хочете змінити місце, де ви знаходитесь, і хочете попросити інших приєднатися до вас, ви можете просто сказати “Ялла”, що означає Поїхали.

10. Етфадель – “Заходь”
Оскільки більшість єгиптян дуже щедрі та добрі, ви почуєте, що деякі з них попросять вас зайти в їхні будинки й познайомитися з деякими їхніми традиціями та звичаями. Особливо це відчутно в нубійському селі Асуані. Тоді коли нубійці запрошують туристів зайти у свої будинки та зробити фотографії перед їх кольоровими будинками, ви почуєте від них слово “етфадель”, означає “заходь”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *