Така різноманітна Албанія

Албанія

Албанія – балканська країна, яка просто вражає своїми безмежними просторами, узбережжями двох морів – Адріатичного та Іонічного, найсмачнішими морепродуктами та висококласною італійською їжею.

Так-так, ви не помилилися, саме італійською. Албанію від Італії відокремлює лише невелика протока Отранто. Тому найсмачнішу піцу можна скуштувати буквально у всіх закладах Албанії. Кава в Албанії теж італійського розливу.

Для українців, до речі, безвізове перебування у країні становить 90 днів.

Трохи історії. Албанія тривалий час перебувала в умовах міжнародної ізоляції, перебуваючи під владою комуніста Енвера Ходжі, який був з усіма країнами в контрвідносинах. Не надто заглиблюватимемося в деталі, просто скажемо, що Ходжі вважав Сталіна зразком керівника і, на цьому ґрунті, в Албанії довгий час навіть святкували День народження Сталіна. Думаємо, це порівняння допоможе вам зрозуміти основні моменти правління Енвера Ходжі. Албанський політичний діяч очікував на війну з усіх боків і тому у країні виросло як на дріжджах понад 700 тисяч бункерів та бомбосховищ. Війна так і не почалася, а ось бункери тепер стали своєрідною візитівкою Албанії.

На албанському прапорі зображення чорного двоголового орла на червоному, кривавому фоні, який викликає ніяковість. Але після знайомства з місцевими мешканцями, починаєш розуміти їхній патріотизм і дивишся на символіку серйозніше. Прапори можна побачити скрізь: на балконах, футболках та сувенірній продукції, і навіть у кафе та ресторанах. Вражають мовні пізнання албанців. Вони готові говорити італійською, іспанською і навіть французькою, але не англійською (крім молодих людей). Сама албанська мова, не дивлячись на близькість до сербомовних країн Балканського півострова, не схожа на мову своїх сусідів.

Ви зразу по приїзду звернете увагу, що в Албанії багато машин марки Mercedes. Навіть таксисти ними їздять. Є багато пояснень цьому. Одні кажуть, що машини викрадені, нібито албанці провертають махінації зі страховками цих мерседесів. Наприклад, купують машину в недалекій Італії, організовують її зникнення як страховий випадок і відвозять машину на продаж до Албанії. Інші кажуть – що їх просто привозять уживаними з Італії і від цього вони коштують дешево (старенький мерседес можна купити за 2 тисячі євро).

За комуністичного режиму в Албанії існувала заборона на релігію, Енвер Ходжа створив атеїстичну державу. Нині у країні налічується 59% мусульман. Але в мечеті не співають, а дівчат у хіджабах майже немає (можна зустріти тільки в Тирані), навпаки – дівчата одягаються у короткі шорти чи спідниці та привабливі вбрання. Духовних скріп у людей немає.

Напевно, ніде більше не побачите такої кількості фанатів футболу настільки відданих своїм командам як в Албанії. Кожен футбольний матч супроводжується криками на все місто, ресторани та кафе з телевізорами весь час забиті під зав’язку, деякі заклади навіть виносять телевізори на вулицю, щоб можливість подивитися футбол була у всіх.

Албанія – це два моря з бірюзовим кольором води та шикарні гірські масиви. А також унікальні заходи сонця. Таких заходів ви не побачите ніде.

Гарні та доброзичливі люди. Краси цій нації не позичати! Чорні брови, карі очі, спортивні статури. Завжди розкажуть, допоможуть та проведуть із посмішкою.

В Албанії зараз туризм лиш починає розвиватися, не так давно албанці перебували в цілковитій ізоляції від світу. Тому часто можна зустріти відсутність системи громадського транспорту, недоступність деяких послуг, але завжди вас тепло зустрінуть. Тут можна знайти стільки пригод! Варто тільки забажати!

Пригоди та природу Албанії ви запам’ятаєте на все своє життя! Якщо основними критеріями вашого вибору будуть чисельність населення, природна краса і море, то можете оселитися у місті Влера (Vlorë), яке знаходиться прямо на Албанській Рів’єрі, тобто на узбережжі Адріатичного моря. Атмосфера в місті некваплива, машин досить мало, але місцеві заправляють їх якимось низькоякісним бензином, тому прогулянки пішки вздовж головної дороги не дуже приємні, особливо якщо поруч проїхав автобус. Але від цих забруднень є куди сховатися та насолоджуватися життям. Чого вартий лише один пляж Вітер (pljazhi Vjeter) та величезна лісопосадка у продовженні пляжу! В окрузі Влери багато красивих пляжів, таких як Narta Beach, Miramare Beach, Kajala Beach та Zvernec Beach.

Vlorë

За 13 кілометрів від міста знаходиться одне з найпрекрасніших місць на землі, де можна побачити прекрасні заходи сонця, послухати тишу та спів птахів – це маленький острів Звірнець (Zvërnec) у лагуні Narta Lagoon, який носить назву селища в якому знаходиться. Острів з великою землею з’єднує дерев’яний старий міст, завдовжки 270 метрів. Частина його, приблизно метрів 50, вже зруйнувалася, тому в сезон ці 50 метрів дороги туристи долають човном. Цей невеликий клаптик землі майже повністю у соснових деревах, що охороняють православний візантійський монастир Святої Марії, який виглядає дуже загадково. У 2018 році до острова побудували новий дерев’яний міст, де дуже популярно тепер знімати весілля та фото в Instagram. А якщо ви проїдете ввечері дорогою від Звірнеця до Влери, то побачите справді одне з див світу і природи – у темряві ліс виблискує як новорічна ялинка і причина у світлячках! І ліхтарів не треба – світлячки підсвітять дорогу!

Zvërnec
Острів Zvërnec

Дорогою з Влери до Звірнеця варто зайти в зоопарк Kavalona Zoo (до речі, на карті його немає). Цим підтримаєте тварин, вартість квитка 100 ліків (0,75 euro) з людини. Для вас дрібниця, а для тварин – корм.

Однією з наймальовничіших доріг є дорога від Влер до Саранди. На жаль, до Саранди вам дістатися не вдасться, тому що автобуси з Влери туди не їздять, але хоч би до Орікума можете доїхати. Туди йде маленька маршрутка, початкова зупинка якої знаходиться на кільці Sheshi Pavarësia напроти QTU Riviera. Проїзд коштує 100 албанських ліків (-0,75 євро).

Ось і Орікум! З одного боку гори зі снігом, з іншого – тепле море. Але зауважте – назад, після всіх прогулянок містом Орікум, вам доведеться брати таксі, бо маршрутки вже не буде. Таксист запросить 20 євро. А можете орендувати велосипеди прямо в центрі Влера і насолоджуватися прекрасними видами по дорозі в Орікум і назад за ціною 100 лек/год (-0,75 euro), для оренди потрібен буде паспорт.

Ще однією цікавою пригодою може стати велосипедна поїздка на розкопки давньогрецького міста Аполлонія, яке на захід від міста Фієрі. Головними експонатами розкопок є театр та частина будівлі міської ради, спорудження якої датується ІІ століттям до нашої ери. Крім археологічних знахідок з пагорбів можна побачити наскільки Албанія різноманітна у плані рельєфу та природних ландшафтів – з одного боку гори, а з іншого широкі степи та море вдалині.

Що запам’ятається з гастрономічних смаколиків? Улюблена паста “Чотири сири”, піца to go з ресторану та найсвіжіші морепродукти на будь-який смак та колір! Мідії в часниковому соусі – пальчики оближеш! Що не говоріть, а Албанія одна з найдешевших країн, щоб поїсти смачно і ситно!

У наш рейтинг смачних місць входять двоповерхова піцерія з видом на море, топ-місце у Влер – Аmantia. Тут найкращі морепродукти, паста та піца.
Кафе Albatros – що може бути краще ніж близькість до моря, чашка кави та неймовірний захід сонця? До речі, піца тут теж чудова.
Ресторан Ideal. Якщо захотілося риби на вечерю – вам принесуть столик з усім асортиментом ресторану (близько 7 видів риби), щоб ви могли вибрати самі, а коли приготують, офіціант почистить рибу від кісток спеціальними обробними інструментами. І паста “Чотири сири” — неперевершена!
Ресторан “Мустафа”. Місце, де вас обслуговуватимуть за вищим розрядом. За стейками, пастою та true капучино – сюди.

І ще для багатьох улюблене кафе з місцями на вулиці та дуже смачною кавою – Piazza. І, насамкінець, ресторан, де готують найсмачнішу піцу “take away” у світі – Pizza Pazza.

Кулінарія Албанії

Албанія – для багатьох улюблена країна. Тут зовсім інший Всесвіт, який незрівняний з іншими країнами Балканського півострову. Обов’язково побувайте там і дослідіть світ такої різноманітної Албанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *