В Єгипті виявили стародавнє затонуле місто

Старовинне місто в Єгипті

Єгипетсько-французька підводна місія виявила в прибережному місті Олександрія в Єгипті останки військового судна і похоронний комплекс. Про це напередодні повідомило Міністерство туризму і старожитностей країни.

Дайвери при дослідженні дня наткнулися на останки військового судна в древньому затонулому місті Тоніс-Геракліон – колись найбільшому порту Єгипту на Середземному морі. Найбільше здивування у підводників викликала інша знахідка: похоронний комплекс, який підтверджує присутність тут грецьких торговців.

Місто, що контролювало вхід до Єгипту в гирлі західного русла Нілу, домінував в цьому районі протягом багатьох століть до заснування Олександром Македонським Олександрії в 331 році до нашої ери.

Зруйнований і затонулий разом з великою територією дельти Нілу в результаті декількох землетрусів і найпотужніших приливних хвиль, Тоніс-Гераклейон був знову відкритий в 2001 році в затоці Абу-Кір недалеко від Олександрії , нині другого за величиною міста Єгипту.

Військове судно , виявлене єгипетсько-французької місією на чолі з Європейським інститутом підводної археології (IEASM), затонуло, коли знаменитий храм Амона, поруч з яким він стояв на якорі, завалився в II столітті до нашої ери.

Попереднє дослідження показує, що корпус 25-метрового плоскодонного корабля з веслами і великим вітрилом був побудований в класичних традиціях давньоєгипетського будівництва.

В іншій частині міста місія виявила останки великого грецького похоронного комплексу, датованого першими роками IV століття до нашої ери.

«Це відкриття прекрасно ілюструє факт, що в єгипетському місті постійно проживали грецькі купці », – заявили в міністерстві, додавши, що грекам дозволялося селитися там за часів пізніх династій фараонів.

Вони побудували свої власні святилища поруч з величезним храмом Амона. Власне, це і стало причиною того, що храм і похоронний комплекс виявилися знищені одночасно, а їх останки перемішалися.

Нагадаємо, в квітні 2021 року неподалік від Луксора археологи виявили стародавнє місто фараонів віком близько 3 500 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *