Взимку до Туреччини. Аланія – коротко про головне

Аланія взимку

Епідемія COVID-19 внесла свої корективи і багато теплих країн, в яких можна провести холодну зиму, зараз закриті. Серед небатьох країн які доступні для туризму залишається Туреччина.

Тож пропонуємо відкрити для себе Туреччину, як країну в якій досить комфортно проводити осінньо-зимові місяці. Якщо ви навіть знайомі з Туреччиною в форматі готельного відпочинку, тобто ви приїзджали на один-два тижні, насолоджувалися готельними пейзажами, морем і поверталися в Україну, то варто зазначити, що Туреччина набагато різнобарвніша, цікавіша, яскравіша, якщо подорожувати по ній самостійно або вибрати для проживання взимку якесь хороше, комфортне місце.

Пропонуємо розглянути для цього Аланію — саму південну точку Туреччини, де середня річна температура не опускається нижче 20 градусів. Тобто в середині грудня ви можете гуляти в легкому одязі, під лагідним сонцем, при температурі +20-+22 градуси. Така температура тримається в Аланії весь грудень і січень, а вже в лютому починається потепління. Щож до купання, то в кінці листопада температура води +22-+23 градуси, а в зимові місяці на 2-3 градуси нижча.

Аланія восени та взимку

Аланія, як і вся Туреччина славиться своїми красивими, зручними пляжами, історичними пам’ятками, смачною кухнею, недорогими смачними продуктами, а також доброзичливими, відкритими мешканцями. А зараз про Аланію в деталях.

Знайомлячись з Аланією ви, перш за все попадете на набережну, яку нерідко порівнюють з французькою набережною Круазе. Це пояснюється тим, що Аланія — це престижний, популярний турецький курорт, а набережна — це ключова туристична локація, де знаходяться чисельні кафе, ресторани, тут знаходиться порт, куди заходять кораблі з інших країн, швартуються розкішні яхти і човни місцевих рибалок.
Прогулюючись по набережній, ви зможете побачити флот справжніх піратських кораблів, які базуються тут спираючись на спогади про піратське минуле цієї місцевості. В основному це прогулянкові кораблі, стилізовані під піратську тематику. Тому сама набережна виглядає як декорація фільму про піратів.

З набережної можна пішки або на фунікулері піднятися в Аланійську фортецю, яка побудована на скелястому півострові на висоті 250 метрів над рівнем моря, тому її видно з будь-якої точки Аланії. Це одна з пам’яток середньовічної архітектури, яка прекрасно збереглася. Значення фортеці оборонне. Вона захищала місто від нападників з моря. Зараз фортеця відкрита для відвідувачів, більша її частина — безкоштовна. Цікаво що зараз на території фортеці, на всіх 10 гектарах живуть мешкаці міста, тому ви зможете познайомитися з етнокультурою цієї місцевості, а в невеликих кафе поласувати місцевими стравами.

Аланія

Якщо будете підніматися у фортецю на фунікулері, праворуч відкриється прекрасна панорама пляжу “Клеопатра”. За однією легендою єгипетська цариця відвідала це місце і тут відпочивала, за іншою — вона отримала ці землі від свого коханого — римського полководця Марка Антонія. І в продовження легенди мешканці Аланії стверджують, що Клеопатра наказала завезти в Аланію пісок з берегів Нілу. Так це було чи ні, але пляж “Клеопатра” дійсно чудовий. Тут покупаєтесь в прозорій воді, позасмагаєте з комфортом, а також з користю проведете свій час — на ньому багато спортивних знарядь, тренажерів, тенісних кортів, а також дитячих майданчиків і споруд.

Пляж Клеопатра

Ще однією корисною цікавинкою є турецький базар. В Аланії він переїзджає кожен день з одного району міста в інший. Самий великий – п’ятничний в центрі міста. Чого тут тільки немає – від знайомих нам картоплі і капусти до екзотичної папайї. Асортимент овочів і фруктів надзвичайно великий, все вирощується в алонійському регіоні, свіже і смачне. Назвемо приблизні грудневі ціни, зауваживши, що з врахуванням невеликих коливань, долар коштуватиме 14 лір, а євро – 16 лір, курси станом на грудень 2021. Отож огірки, баклажани – 3 ліри за кілограм, помідори, перець солодкий – від 5 до 8 лір, мандарини – 3 ліри, лимони – 4, банани 7-8, хурма – 5-8, виноград – 10 лір. Окремо треба сказати, що тут надзвичайно багато молочної продукції і вона дуже смачна та доступна по цінам. Такі приблизно ціни тримаються і в січні, а в лютому вже починається сезон черешні і полуниці.

Базар в Аланії

В Аланії можна зустріти багато наших співвітчизників. У кожного з них свої причини проживання в цьому місті. Але можна виділити декілька загальних переваг:

  • теплий комфортний клімат, температура не опускається нижче 18 градусів;
  • привітні місцеві мешканці. Не дивлячись на те, що вони мусульмани, ніяких непорозумінь не виникає;
  • смачна їжа. Якісні екологічно чисті продукти, овочі, риба цілий рік;
  • розвинута медицина, вона одна з кращих в світі;
  • зручні умови для ведення бізнесу.  Вони прозорі і зрозумілі;
  • доступні ціни на нерухомість. Можна як орендувати так і купити житло високої якості, з прекрасним плануванням, вбудованою кухнею від забудовника.

Якщо підсумувати додавши ціну на житло, продукти, транспорт – буде дешевше ніж в Україні.
Це призводить до того що українці все частіше обирають для себе Аланію як не для постійного проживання, то для осінньо-зимового проживання.

Аланія вночі

Пропонуємо переглянути дуже цікаве відео про життя в Туреччині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *