Як починався туризм на Мальдівських островах?

Мальдіви

2022 року Мальдіви відзначатимуть ювілей — 50-річчя туризму в цій острівній державі. Тоді, в 1972 році, це культове місце починало свій шлях як один-єдиний курорт з дуже простим номерним фондом та відсутністю розуміння, як потрібно обслуговувати відвідувачів.

На Мальдівах налічується близько 200 курортів на 26 природних атолах, причому 10 з них відкрилися в 2021 році. Ще 12 планується відкрити 2022-го. Сьогоднішні Мальдівські острови пропонують чудовий вибір для всіх відпочиваючих, від романтичних пар до сімей з дітьми, від любителів розкоші до шукачів пригод.

До 1972 року Мальдіви були віддаленим архіпелагом, невідомим зовнішньому світу, з невеликою злітно-посадковою смугою на острові Хулхулі, що була побудована добровольцями. Про жодні регулярні рейси і мови не було, а все населення складали тільки рибальські сім’ї. Не було ні банків, ні телефонів, тільки аматорське радіо та телеграфний зв’язок з абеткою Морзе.

Все почалося завдяки щасливому випадку. На Шрі-Ланці одного разу зустрілися Джордж Корбін – італійський турагент, який шукає незаймані острови, на які можна було б привезти італійців для купання та риболовлі, і Ахмед Насім – молодший співробітник посольства Мальдів, який пізніше став міністром закордонних справ. У 1971 році вони вдвох відвідали Мале на вантажному судні, і Корбін присягнув повернутися з гостями. У лютому наступного року він привіз здебільшого журналістів та фотографів, а зупинилися вони у скромних квартирах у трьох будинках у Малі. Ці перші відвідувачі були зачаровані найчистішим океаном, купанням, сонячними ваннами та рибалкою на Мальдівах. Корбін пообіцяв привезти більше туристів, якщо буде де зупинитися.

Мальдіви

Острів Віхаманаафуші, безлюдна кокосова плантація, був обраний через його близькість до злітно-посадкової смуги та столиці – там і був побудований перший курорт Мальдів Курумба. Добратися до нього можна було тільки на вітрильному рибальському доні або відкритому човні з підвісним двигуном. Причалу, звичайно ж, не було, тому після прибуття гостям доводилося пробиратися через прибій. Тридцять кімнат збудували з коралового каменю, кокосової деревини та пальмової соломи, у кожній був душ із солонуватою водою та туалет, елементарні меблі та прямий вихід на пляж. Страви подавалися у їдальні або у вигляді барбекю на пляжі.

Захід сонця на Мальдівах

Після відкриття, 3 жовтня 1972 року, курорт був повністю заброньований на частину року, що залишилася. Він все ще існує сьогодні як курорт світового класу з 180 номерами, люксами та віллами, включаючи Королівську резиденцію, президентські люкси та вілли з басейном.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *