Навіть коли рівень зараження COVID-19 знизиться, кордони знову відкриються, а обмеження на поїздки буде знято, носіння масок на борту залишиться обов’язковим. Це стосуватиметься як пасажирів, так і для членів екіпажу.
Представники авіакомпаній радять просто звикати до масок та порівнюють їх з обмеженнями на провезення рідин у салонах літаків, запровадженими після терактів 11 вересня в США 20 років тому.
Більше того, міжнародні правила зроблять практично неможливою ситуацію, коли окремі авіакомпанії змогли б дозволити пасажирам літати без масок. Наприклад, у країнах, де влада скасувала всі коронавірусні обмеження. «Доки уряди всіх країн світу спільним рішенням не скасують використання масок на рейсах, авіакомпаніям буде простіше залишатися в масках». Згідно з джерелами, перевізники чекають міжгалузевого консенсусу по носінню масок і діятимуть як єдине ціле.
Медичні експерти також кажуть маскам: “Так”. Незважаючи на те, що складні системи фільтрації повітря роблять пасажирські літаки одним із найбезпечніших громадських місць з погляду вірусів, саме засоби індивідуального захисту залишаються останньою перешкодою для інфекції. «Основна мета маски – захистити оточуючих вас людей від вас самих, хоча вона також забезпечує вам хоч якийсь рівень захисту. Звичайно, 100-відсоткової надійності не існує ні в медицині, ні в житті, проте шанс отримати інфекцію в замкнутому приміщенні в масці на порядок менший».
British Airways вже підтвердила, що продовжить змушувати пасажирів носити маски на всіх своїх рейсах, навіть коли Великобританія офіційно повідомила про відміну своїх обмежень «на землі».
Virgin Atlantic також заявила, що триматиме руку на пульсі і «працюватиме разом з усією галуззю, щоб зрозуміти, коли можна внести зміни».
При цьому в низці країн продовжують фіксувати рекордне зростання випадків некерованої поведінки на борту літаків. І більшість із них — через маски. Так, менше місяця тому літак, що летів із США до Лондона, змушений був повернутися назад через пасажира, який відмовлявся дотримуватися чинних «масочних» правил. У 2022 році зі 150 повідомлень про неадекватних пасажирів у США 92 були пов’язані саме з носінням масок.